"Naxçıvan Sığorta" ötən ili 1 milyon manatdan çox xalis mənfəət ilə başa vurub
"Naxçıvan Sığorta" ASC 2022-ci ili 1 milyon 5 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Şirkət 2021-ci ili 900 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı.
Marja xəbər verir ki, ötən il "Naxçıvan Sığorta"nın cəmi əməliyyat gəlirləri 2 milyon 931 min manat cəmi əməliyyat xərcləri 1 milyon 674 min manat təşkil edib. Şirkət 1 milyon 257 min manat əməliyyat mənfəətindən 251 min manat mənfəət vergisi ödəyib.
Ötən il "Naxçıvan Sığorta" ASC 2 milyon 332 min manat sığorta haqları toplayıb, 607 min manat sığorta ödənişləri həyata keçirib.
Müqayisə üçün qeyd edək ki, 2021-ci ildə "Naxçıvan Sığorta"nın cəmi əməliyyat gəlirləri 2 milyon 278 min manat, cəmi əməliyyat xərcləri 1 milyon 153 min manat, əməliyyat mənfəəti 1 milyon 125 min manat, ödədiyi mənfəət vergisi 225 min manat təşkil etmişdi. Şirkət 2021-ci ildə 2 milyon 509 min manat sığorta haqları toplamış, 422 min manat sığorta ödənişləri həyata keçirmişdi.
“Naxçıvansığorta” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti ilk regional sığorta şirkəti olaraq Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının 13 may 2022-ci il tarixli, 0004 nömrəli müddətsiz lisenziyası əsasında sığorta fəaliyyətini həyata keçirir. Şirkətin baş ofislə yanaşı, Bakı şəhərində və Naxçıvan Muxtar Respublikasının digər bölgələrində nümayəndəlikləri fəaliyyət göstərir.