Yeni “Arxayın səyahət” sığorta paketi
“Atəşgah” Sığorta Şirkəti (SŞ) müştərilərinə yeni “Arxayın səyahət” sığorta paketini təklif edir. İndi xaricə səfər edənlər üçün nəzərdə tutulmuş mövcud məhsula iki əlavə sığorta xidməti də daxil edilib. Bu əmlak və avtomobilin kasko sığortasıdır.
Cəmi 5 AZN dəyərində olan bu məhsullardan yalnız “Atəşgah” SŞ-dən səyahət sığortası əldə etmiş müştərilər yararlana bilər. Bu sığorta məhsulu üzrə “Əmlak sığortası” xidməti üzrə təminat 5000 AZN, kasko üzrə 3000 AZN təşkil edir.
Qeyd edək ki, hər iki xidmət üzrə əmlaka və ya avtomobilə baxış keçirməyə ehtiyac yoxdur.
Əlavə sığorta xidmətləri yalnız "Atəşgah" Sığorta Şirkətinin Səfər sığortası şəhadətnaməsi bağlandığı zaman etibarlıdır.
Bundan əlavə, yay mövsümü ilə əlaqədar tətil, eləcə də ezamiyyətə hazırlaşanlar indi səyahət sığortasını endirimlə əldə edə bilər.
Bugün xaricə gedənlərin sığorta polisi (travel insurance) daha da aktuallaşmaqdadır. Bu cür sığorta şəhadətnaməsinin əldə edilməsi sığorta olunan şəxsə xarici ölkələrdə olarkən təcili və təxirəsalınmaz tibbi xidmətlərə zərurət yarandığı zaman lazımi maliyyə müdafiəsinə təminat verir.