“Finans Kredit” 3 dəfə böyüyüb - MALİYYƏ GÖSTƏRİCİLƏRİ
Bank Olmayan Kredit Təşkilatı “Finans Kredit” MMC 31 Dekabr 2022-ci il tarixinə olan maliyyə göstəricilərini açıqlayıb.
Marja.az Təşkilatın 31 Dekabr 2022-ci il tarixində bitən il üzrə maliyyə hesabatlarına istinadən xəbər verir ki, BOKT “Finans Kredit” ötən ili 40 min 317 manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Təşkilat 2021-ci ili 45 min 652 manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı.
“Finans Kredit”in faiz gəlirləri 2021-ci ildə 112 min 293 manat ikən, 2022-ci ildə 287 min 595 manata yüksəlib (175 min 302 manat və ya 156% (2,6 dəfə) artıb)
“Finans Kredit”in kredit portfeli (müştərilərə verilmiş kreditlər) 2022-ci ildə 2021-ci illə müqayisədə 1 milyon 429 min 551 manat və ya 3,2 dəfə artaraq 2 milyon 74 min manata çatıb.
Ötən il “Finans Kredit”in cəmi aktivləri 3 dəfə artaraq 2 milyon 493 min 782 min manata yüksəlib. Kredit təşkilatı 2021-ci ilin sonunda 837 min 707 manat cəmi aktivlərə malik idi.
31 Dekabr 2022-ci il tarixində “Finans Kredit” 300 min manat nizamnamə kapitalına malik olub.
Bank Olmayan Kredit Təşkilatı “Finans Kredit” MMC 2020-ci ilin Noyabr ayında lisenziya almış və 2021-ci ildən faktiki fəaliyyətə başlamışdır.