Maliyyə Nazirliyi daxili bazardan 135 milyon manat da borc aldı
Maliyyə Nazirliyinin 728 gün olan istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilmişdir 19 sentyabr 2023-cü il tarixində Bakı Fond Birjasında Azərbaycan Respublikası Maliyyə Nazirliyinin AZ0201040240 ISIN-li, 90 mln. manat həcmində, 728 gün tədavül müddətli dövlət ortamüddətli istiqrazlarının (DOİ) yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilmişdir. Hərrac zamanı 24 investor tərəfindən qiymət intervalı 95.4892(8.5%) manat və 97.6200 (7.3005%) manat olan 49 sifariş təqdim edilmişdir. Maliyyə Nazirliyinin qərarına əsasən istiqrazların kəsmə qiyməti 96.0345(8.1898%) manat, orta ölçülmüş qiyməti isə 96.3006 (8.0392%) manat müəyyən edilmişdir. Sifarişlərin nominal qiymətlə ümumi məbləği 198,073,300 manat, yerləşdirilmiş həcmi isə 135,000,000 manat təşkil edilmişdir. İstiqrazların ödəmə tarixi 16.09.2025-ci ildir. Hərrac iştirakçıları 20 sentyabr 2023-cü il tarixinədək istiqrazların alışı üzrə öhdəliklərini icra etməlidirlər. Qeyd: Hərrac zamanı dövlət istiqrazlarına tələb təklifi üstələyəcəyi və qiymət Emitenti qane edəcəyi halda Emitent tərəfindən təklif edilən istiqrazların həcmi 50 faizədək artırıla bilər.19 sentyabr 2023-cü il tarixində Bakı Fond Birjasında Azərbaycan Respublikası Maliyyə Nazirliyinin AZ0201040240 ISIN-li, 90 mln. manat həcmində, 728 gün tədavül müddətli dövlət ortamüddətli istiqrazlarının (DOİ) yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilmişdir.
Birjanın yaydığı məlumata görə, ərrac zamanı 24 investor tərəfindən qiymət intervalı 95.4892(8.5%) manat və 97.6200 (7.3005%) manat olan 49 sifariş təqdim edilmişdir.
Maliyyə Nazirliyinin qərarına əsasən istiqrazların kəsmə qiyməti 96.0345(8.1898%) manat, orta ölçülmüş qiyməti isə 96.3006 (8.0392%) manat müəyyən edilmişdir.
Sifarişlərin nominal qiymətlə ümumi məbləği 198 milyon 73 min 300 manat, yerləşdirilmiş həcmi isə 135 milyon manat təşkil edilmişdir.
İstiqrazların ödəmə tarixi 16.09.2025-ci ildir.
Hərrac iştirakçıları 20 sentyabr 2023-cü il tarixinədək istiqrazların alışı üzrə öhdəliklərini icra etməlidirlər.