İyul ayında 4951 Yaşıl Kart müqaviləsi bağlanılmışdır
2017-ci ilin iyul ayı ərzində Yaşıl Kart sistemi çərçivəsində fəaliyyət göstərmək hüququ olan sığortaçılar tərəfindən 4951 Yaşıl Kart beynəlxalq sığorta müqaviləsi bağlanılmışdır.
İcbari Sığorta Bürosunun yaydığı məlumata gör, bunlardan 3315 müqavilə Türkiyə və İran İslam Respublikasına, 1546 müqavilə Rusiya, Moldova və Ukrayna Respublikasına, 90 müqavilə isə Yaşıl Kart sisteminə daxil olan bütün ölkələrə (Belarus və İsrail istisna olmaqla) səfər edən avtonəqliyyat vasitələri ilə bağlı olmuşdur. Hesabat dövründə beynəlxalq sığorta müqavilələri üzrə sığorta şirkətləri tərəfindən toplanmış sığorta haqları 319 490 manat təşkil etmişdir. Yaşıl Kart müqavilələrinin 4027-i minik, 478-i yük, 413-ü qoşqu, 27-i avtobus, 6-ı isə motosiklet kateqoriyası üzrə olan nəqliyyat vasitələri ilə bağlı olmuşdur.