AvtoVAZ 47 mindən çox Lada avtomobilini geri çağıracaq
"AvtoVAZ" Rusiyada 47 139 Lada avtomobilini geri çağıracaq.
Marja.az "Rosstandart" istinadən xəbər verir ki, geri çağırış kampaniyasına səbəb avtomobillərdə fövqəladə hallar xidmətinin çağırış sistemi üçün idarəetmə blokunun olmamasıdır.
Geri çağırılma 2021-ci ilin oktyabrından 2023-cü ilin avqustuna qədər satılan 22 731 Lada Vesta avtomobilinə və 24 408 Lada Largus avtomobilinə aiddir.
"Rosstandart", markanın dilerlərində geri çağırılmalı olan bütün avtomobillərdə təcili çağırış sisteminin idarəetmə blokunun quraşdırılacağını bildirib.
AvtoVAZ-ın mətbuat xidmətindən verilən məlumata görə, yuxarıda adı çəkilən avtomobillərin sahiblərinə təmir üçün dəvətnamələr göndəriləcək.
"Maşınlar əlavə olaraq avtomatik zəng funksiyasına malik ERA-QLONASS (ЭРА-ГЛОНАСС) qurğusu ilə təchiz olunacaq. Sistem Rusiyanın "Itelma" şirkəti tərəfindən istehsal edilib və təchiz edilib" , - mətbuat xidmətindən bildirilib.