PAŞA Kapital ilə illik 10.5%-dək gəlirli PAŞA Bank istiqrazlarına investisiya fürsəti
(®) 2025-ci ilin ilk yarımilinin nəticələrinə əsasən 24.4 milyard AZN-dən artıq dövriyyə həcmi ilə kapital bazarlarındakı lider mövqeyini bir daha təsdiqləyən PAŞA Kapital, ölkənin aparıcı və etibarlı maliyyə qurumlarından biri olan PAŞA Bank-ın 40 milyon AZN həcmində istiqrazlarına abunə yazılışına start verir.
18 ildən artıqdır ki, ölkənin aparıcı kommersiya banklarından biri olmaqla yanaşı, korporativ maliyyə sahəsində etibarlı tərəfdaş kimi tanınan PAŞA Bank ilk dəfə olaraq istiqraz emissiyasını geniş ictimaiyyət üçün açıq elan edir. Kapital bazarının inkişafında növbəti vacib mərhələ kimi dəyərləndirilən bu emissiya, həm yeni investorların cəlb edilməsi, həm də maliyyə alətlərinin çeşidinin artırılması baxımından xüsusi əhəmiyyət kəsb edir.
Həm fərdi, həm də hüquqi investorlar üçün sabit və yüksək gəlirli investisiya fürsəti yaradan, həmçinin istənilən vaxt alqı-satqı imkanı təqdim edən, bu istiqrazların əsas xüsusiyyətləri:
Nominal dəyər: 1.000 AZN
(Minimum sifariş məbləği – 10. 000 AZN);
Gəlirlilik faizi: İllik 10.5%-dək;