Azərbaycanın tikinti şirkəti kütləvi üsul ilə 10 milyon manatlıq istiqraz təklif edəcək
Yaşayış binalarının tikintisi və satışı ilə məşğul olan "Kristal Bakı" ASC 10 milyon manatlıq istiqraz buraxacaq.
Marja.az xəbər verir ki, 25 avqust 2025-ci il tarixində "Kristal Bakı" ASC səhmdarlarının növbədənkənar ümumi yığıncağı keçiriləcək.
Yığıncağın gündəliyinə "Kristal Bakı" ASC-nin hər birinin nominal dəyəri 20 min manat olan 500 ədəd adlı, faizli, sənədsiz, təmin edilməmiş istiqrazların kütləvi təklif üsulu ilə buraxılışı daxildir.
Qeyd edək ki, ötən ilin sentyabr ayında "Kristal Bakı" ASC-nin nizamnamə kapital 990 min manat artaraq 10 min manatdan 1 milyon manata yüksəldilib. Belə ki, 18 sentyabr 2024-cü il tarixində Şirkətin hər birinin nominal dəyəri 1 manat olan 990 min ədəd səhmləri Bakı Fond Birjasında abunə yazılışı üsulu ilə olan yerləşdirilmişdir. 990 min maantlıq səhmləri 3 investor əldə etmişdir.
Əlavə edək ki, səhmlər yerləşdirilən günədək "Kristal Bakı" ASC-nin səhmdarları Vəliyev Pərviz Ağalar oğlu (50%), Nəbiyev Fərid Elbrus oğlu (25%) və Nəbiyev Araz Mahayət oğlud (25%) idi.