ABB İnvest ilə ABŞ fond birjalarına birbaşa çıxış – rahat və sığortalanmış investisiya imkanı
(®) ABB İnvest-in təqdim etdiyi xidmətlər sayəsində Azərbaycan istifadəçiləri ABB mobile tətbiqi vasitəsilə həm yerli, həm də beynəlxalq maliyyə bazarlarına rahat şəkildə çıxış əldə edirlər.
Mobil tətbiq üzərindən cəmi bir neçə dəqiqəyə açılan investisiya hesabı ilə ABŞ fond birjalarında tez və asan şəkildə investisiya etmək mümkündür. Ən vacib üstünlüklərdən biri odur ki, bütün alınan səhmlər birbaşa istifadəçinin öz adına rəsmiləşdirilir.
ABB İnvest, ABB mobile vasitəsi ilə həmçinin yerli bazarda investisiya etmək üçün də geniş imkanlar təqdim edir. İstifadəçilər tətbiq vasitəsilə birbaşa öz adlarına Milli Depozit Mərkəzində (MDM) hesab aça və sifariş yerləşdirə bilərlər.
ABB İnvest -in tərəfdaşlığı ilə təqdim olunan bu xidmətlər bir sıra üstünlükləri özündə birləşdirir:
Birbaşa ABŞ fond birjalarına çıxış
İstifadəçilərin qiymətli kağızların alışı və satışı üzrə verdikləri sifarişlər bilavasitə ABŞ-ın NYSE, NYSE National, NYSE American, NASDAQ, NYSE Arca Equities kimi nüfuzlu fond birjalarına yönləndirilir. Sifarişlər “ən yaxşı qiymət prinsipi” əsasında icra olunur ki, bu da əməliyyatların real bazar dəyərində və şəffaf şəkildə həyata keçirilməsinə imkan verir.
Geniş investisiya imkanları
ABB mobile tətbiqi istifadəçilərə səhmlər və investisiya fondlarının paylarının alqı-satqısı, eləcə də hissəvi investisiya (fractional trading) funksiyalarından faydalanmaq imkanı təqdim edir. Bu alətlər kiçik məbləğlərlə investisiyaya başlamaq istəyənlər üçün xüsusi əlveriş yaradır.
Vəsaitlərın mədaxili və məxarici – ABB hesabları ilə 0 komıssıya
İnvestisiya hesabınıza vəsaitin köçürülməsi və çıxarılması birbaşa ABB kartları və hesabları vasitəsilə əlavə komissiyazır həyata keçirilir. Bu isə bank və investisiya hesabı arasında sürətli və təhlükəsiz əlaqə yaradır.
Hesab birbaşa sizin adınıza rəsmiləşdirilir
ABB mobile vasitəsilə aldığınız bütün qiymətli kağızlar birbaşa sizin adınıza rəsmiləşdirilir və bu aktivlər tərəfdaşımız “DriveWealth LLC” tərəfindən idarə olunur. DriveWealth LLC, ABŞ Qiymətli Kağızlar və Birjalar Komissiyası (SEC) tərəfindən lisenziyalaşdırılmış və tənzimlənən investisiya şirkətidir.
İnvestisiyalarınız sığortalanır
ABB İnvest -in tərəfdaşı DriveWealth LLC, ABŞ-da fəaliyyət göstərən və SIPC (Securities Investor Protection Corporation) üzvüdür. Bu üzvlük, müştəri aktivlərinin – pul və qiymətli kağızların 500.000 ABŞ dollarına qədər sığortalanmasını təmin edir.
ABB mobile tətbiqini yükləyin, investisiyaya başlayın
İnvestisiya hesabı açmaq üçün ofisə gəlməyə və ya əlavə sənədlərə ehtiyac yoxdur. ABB Mobile tətbiqini yükləməklə tam rəqəmsal formada investisiyaya başlaya bilərsiniz.