PashaPay “Bakı Fintex Forumu 2025”də platinum sponsor qismində iştirak edib
Hazırda PashaPay 4 milyondan çox istifadəçiyə xidmət göstərir.Azərbaycanın aparıcı fintex şirkətlərindən biri və Bir ekosisteminin üzvü olan PashaPay, 9 oktyabr 2025-ci il tarixində keçirilən “Bakı Fintex Forumu 2025” tədbirində platinum sponsor qismində iştirak edib.
Forum Azərbaycan Fintex Assosiasiyasının (AzFina) təşkilatçılığı, Azərbaycan Mərkəzi Bankı və Azərbaycan Banklar Assosiasiyasının tərəfdaşlığı ilə baş tutub. Tədbirin əsas məqsədi fintex sektorunda beynəlxalq əməkdaşlığın gücləndirilməsi və rəqəmsal maliyyə xidmətlərinin inkişafına dəstək vermək olub.
PashaPay-ın baş icraçı direktoru Samir Məmmədov forumun açılış panelində çıxış edərək, fintexlərin Azərbaycan iqtisadiyyatının gələcəyindəki mühüm rolunu vurğulayıb. O bildirib ki, fintexlər maliyyə sisteminin müasir tələblərə uyğunlaşmasına şərait yaradır, istifadəçilərə rahat və innovativ həllər təqdim etməklə yeni davranış modellərinin formalaşmasına təkan verir.
Hazırda 4 milyondan çox istifadəçiyə xidmət göstərən PashaPay-ın əsas məqsədinin nəğdsiz iqtisadiyyata keçidi sürətləndirmək olduğunu qeyd edən Samir Məmmədov, fintexlərin maliyyə inklüzivliyinin artırılmasında həlledici rol oynadığını əlavə edib.
PashaPay-ın strateji prioritetlərindən biri süni intellekt texnologiyalarının m10 və Milliön brendlərində tətbiqidir. O, çıxışında bildirib ki, müasir ödəniş tətbiqləri təkcə maliyyə aləti deyil, həm də istifadəçi dostu və həyat tərzinə uyğunlaşdırılmış platforma kimi fəaliyyət göstərməlidir.
Samir Məmmədov çıxışı zamanı Azərbaycan Fintex Assosiasiyasının ölkənin maliyyə və rəqəmsal ekosistemindəki önəmli rolunu qeyd edərək, AzFina-ya üzv şirkətlərin sayının artmasının vacibliyini vurğulayıb.
Forum çərçivəsində təşkilatçılar tərəfindən PashaPay-a “Proud Sponsor” mükafatı təqdim olunub. Bununla yanaşı, PashaPay-ın Fraud şöbəsinin müdiri Ramis Ramazanov “Fintexdə Təhlükəsizliyin Gələcəyi: Fırıldaqçılıq, Kibertəhlükəsizlik və Dayanıqlılıq” adlı panel müzakirəsinə moderatorluq edib.
Tədbirdə PashaPay-in Bir ekosistemə daxil olan m10 və Milliön brendlərini təqdim edən xüsusi stend də nümayiş olunub və forum iştirakçıları tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.