3045 Yaşıl Kart müqaviləsi bağlanıb
2017-ci ilin sentyabr ayı ərzində Yaşıl Kart sistemi çərçivəsində fəaliyyət göstərmək hüququ olan sığortaçılar tərəfindən 3045 Yaşıl Kart beynəlxalq sığorta müqaviləsi bağlanılmışdır.
İcbari Sığorta Bürosundan "Marja"ya daxil olmuş məlumata görə, bunlardan 1719 müqavilə Türkiyə və İran İslam Respublikasına, 1235 müqavilə Rusiya, Moldova və Ukrayna Respublikasına, 91 müqavilə isə Yaşıl Kart sisteminə daxil olan bütün ölkələrə (Belarus və İsrail istisna olmaqla) səfər edən avtonəqliyyat vasitələri ilə bağlı olmuşdur. Hesabat dövründə beynəlxalq sığorta müqavilələri üzrə sığorta şirkətləri tərəfindən toplanmış sığorta haqları 211 174 manat təşkil etmişdir. Yaşıl Kart müqavilələrinin 2445-i minik, 313-ü yük, 267-i qoşqu, 18-i avtobus, 2-i isə motosiklet kateqoriyası üzrə olan nəqliyyat vasitələri ilə bağlı olmuşdur.