Kredit borcu olanlar üçün "İxtisardan Sığorta" məhsulu çıxdı
İşinizi ixtisar səbəbindən itirdiyiniz zaman kreditlərinizi necə ödəyəcəyiniz barədə düşünmüsünüzmü?
"Marja"nın məlumatına görə,"Bakı Sığorta" şirkəti krediti olanlar üçün xüsusi sığorta məhsullarını təqdim edib.
"Özümüzdən aslılı olmayan səbəblərdən ixtisar olunma riskimiz hər zaman mövcuddur. İşsiz qaldığımız müddətdə belə kredit borclarımızı ödəmək məcburiyyətindəyik. Kreditlərimizi ödəyə bilmədikdə isə hüquqi və maliyə riskləri ilə qarşı-qarşıya qalırıq. Bu problemin ən sadə həllini - cəmi 4 dəqiqə ərzində, saytımız vasitəsi ilə ala biləcəyiniz "İxtisardan Sığorta" məhsulunu təklif edirik",- "Bakı Sığorta" şirkətinin məlumatında deyilir.
Bu sığorta məhsulu lizinq, bank,sığorta və sığorta agentliklərinin işçiləri üçün nəzərdə tutulmamışdır.
Şirkətin "Əmək qabiliyyətinin itirilməsi sığortası" isə - hər hansı qəza nəticəsində iş qabiliyyəti itirildiyi halda müqavilə şərtlərinə uyğun olaraq kredit borcunun sığorta şirkəti tərəfindən ödənilməsini nəzərdə tutur. Az məbləğdə sığorta haqqı ödəməklə çoxsaylı risklərdən özümüzü sığortalaya bilərik. Bu məhsulu da bir neçə dəqiqə ərzində şirkətin saytından əldə etmək mümkündür.
“Bakı Sığorta” ASC 09 fevral 1994-cü il tarixindən etibarən tam lisenziyalı sığorta fəaliyyətini həyata keçirir. Təsisçiləri “Bank Respublika”, ASC “Yeni Motor” MMC, “Diamond Motors” MMC, “Subaru Azərbaycan” MMC və 2 fiziki şəxsdir. Şirkətin nizamnamə kapitalının həcmi 8 925 444 AZN təşkil edir.