"Qala Həyat" 2017-ni mənfəətlə bağlayıb - RƏQƏMLƏR
Azərbaycanda 3 həyat sığortası şirkətindən biri olan "Qala Həyat" Sığorta Şirkəti 2017-ci ili 1 milyon 289 min manat xalis mənfəətlə başa vurub. Şirkət 2016-cı ili 2 milyon 589 min manat xalis mənfəətlə bağlamışdı. Beləliklə, ilik müqayisədə şirkətin xalis mənfəəti 2 dəfə azalıb.
"Marja" şirkətin maliyyə hesabatlarına istinadən xəbər verir ki, ötən il "Qala Həyat"ın cəmi gəlirləri 29 milyon 923 milyon manat, cəmi xərcləri isə 28 milyon 280 min manat təşkil edib. Şirkət təxminən 354 min manat mənfəət vergisi ödəyib.
Ötən il "Qala Həyat"ın cəmi gəlirlərinin 19 milyon 967 min manatını sığorta haqları, xərlərinin isə 17 milyon 678 min manatını sığorta ödənişləri təşkil edib.
Ötən il xalis sığorta ehtiyatlarının 7 milyon 557 min manatı gəlirə çevrilib. Həmçiin şirkət 2 milyon 383 min manat investisiya gəliri əldə edib.
2016-cı ildə "Qala Həyat" Sığorta Şirkətinin cəmi gəlirləri 40 milyon manat, cəmi xərcləri isə 36 milyon 736 min manat təşkil etmişdi. Həmin il gəlirlərin 31 milyon 963 min manatını sığorta haqları, xərclərin isə 19 milyon 79 min manatını sığorta ödənişləri formalaşdırmışdı.