PAŞA Sığorta müştəriləri diqqətli olmağa səsləyir
PAŞA Sığorta şirkəti sığorta agentlərindən avtomobilin icbari sığorta şəhadətnaməsini əldə edənləri diqqətli və ehtiyatlı olmağa səsləyir.
Şirkətin yaydığı məlumata görə, son zamanlar bununla əlaqədar sığorta bazarında bir neçə dələduzluq halları aşkarlanıb. Bir sıra şəxslər özlərini sığorta şirkətlərinin agentləri və ya satış əməkdaşları kimi təqdim edərək qüvvəyə minməyən icbari avtomobil sığortası şəhadətnamələri satmağa başlayıblar. Onlar müştəridən sığorta haqqını alıb sığorta şəhadətnaməsini aktivləşdirmirlər ki, bu da müştərinin avtomobilinin icbari sığortası olmadığı üçün DYP tərəfindən cərimələnməsi, sığorta hadisəsi baş verdikdə isə xoşagəlməz halla qarşılaşması ilə nəticələnə bilər. Bundan əlavə bəzi agentlərin PAŞA Sığorta adından istifadə edərək müştərilərə avtomobilin icbari sığorta şəhadətnaməsi satmağı, lakin yekunda fərqli şirkətin sığorta şəhadətnaməsini təqdim etməsi halları da qeydə alınıb.
Qeyd olunan xoşagəlməz hallardan qorunmaq üçün, müştərilərdən sığorta agentlərindən avtomobilin icbari sığortasını əldə edən zaman bir neçə məqama diqqət yetirmək tövsiyə edilir:
İcbari Sığorta Bürosunun 9707 SMS xidməti tərəfindən sizin mobil nömrənizə göndərilən sığorta haqqı və ödəniş kodunun əks olunduğu mesajda sığortaçının hansı şirkət olduğuna diqqət yetirin.
Ödəniş etdiyiniz icbari avtomobil sığortası şəhadətnaməsi agent tərəfindən aktivləşdirildikdə İcbari Sığorta Bürosunun 9707 SMS xidməti tərəfindən sizin mobil nömrənizə ödənişin həyata keçdiyi və bununla da sığortanızın aktivləşdiyi barədə təsdiq məlumatı gəlməlidir. Belə bir məzmunlu mesaj almadığınız təqdirdə sizin sığortanız qüvvəyə minmir.