“AGBank”ın vəziyyətini yaxşılaşdırmaq üçün “Yol xəritəsi” hazırlanıb
“AGBank” ASC-nin maliyyə vəziyyətinin yaxşılaşdırılması məqsədi məqsədi ilə Bankın menecmenti tərəfindən “Yol xəritəsi” işlənib-hazırlanıb.
Məlumatda deyilir ki, həmin sənəddə Bankın xərclərinin optimallaşdırılması, gəlirliyinin artırılması və digər maliyyə göstəricilərinin yaxşılaşdırılması məqsədilə kompleks tədbirlər öz əksini tapıb.
“Kredit portfeli üzrə gəlirliyinin artırılması, faiz öhdəliklərinin azaldılması və problemli kreditlərin ödənişi istiqamətində görülən tədbirlər bankın məcmu kapitalının müəyyən edilmiş limitlər çərçivəsində saxlanılmasına imkan yaradır. Müqayisə üçün qeyd edək ki, bu ilin II rübündə “AGBank”ın məcmu kapitalı I rübə nisbətən 2,6% artıb. Bankın menecmentinin gələcək planı “AGBank”ı güclü, dayanıqlı və rəqabətqabiliyyətli müasir bank səviyyəsinə çatdırmaqdır”, - deyə açıqlamada qeyd olunub.
©“Report”