Taleh Kazımov, PAŞA Banka verilən mükafatı qəbul edib
Azərbaycanın aparıcı korporativ bankı PAŞA Bank nüfuzlu “SAP Value Award” mükafatı ilə təltif olunub.
PAŞA Bankın “SAP SuccessFactors” əsasında əməkdaşların effektivliyinin idarəolunması və qiymətləndirilməsi işinin avtomatlaşdırılması layihəsi “İnsanlar ən dəyərli kapitaldır” nominasiyası üzrə qalib olmuşdur.
Mükafat PAŞA Bankın İdarə heyətinin sədri Taleh Kazımova Azərbaycanda SAP nümayəndəliyinin direktoru Rüfət Hacıəlibəyov tərəfindən təqdim olunub.
Tətbiq olunan yeniliklər sayəsində Bank artıq ilk aylarda yeni heyətin məhsuldarlığının qiymətləndirilməsi sistemini qurub. Ən yeni bulud həllərinin tətbiqi Banka əsas effektivlik göstəricilərinin yerinə yetirilməsinə nəzarətlə yanaşı, əməkdaşların səriştələrini qiymətləndirməyə və liderlik keyfiyyətlərini inkişaf etdirməyə imkan verəcək: bir-biri ilə əlaqəli bütün göstəricilər vahid sistemdə nəzərə alınır. HR şöbəsinin mütəxəssisləri üçün nəzərdə tutulan analitik hesabatlar real vaxt rejimində avtomatik olaraq bir dəqiqədən az bir zamanda yaradılır.
Success Factors proqram təminatının işə salınması ilə Hədəflərin Bankın rəhbərliyindən bütün işçilərə paylanması işi asanlaşmışdır. Bankda tapşırıqların bir çoxu kollektivin qarşısında İdarə Heyətinin qəbul etdiyi qərarlara uyğun qoyulduğu üçün birbaşa rəhbərlər sistemdə bütün layihələrin yerinə yetirilmə statusunu, komanda tərkibini izləyir və bütün prosesi operativ şəkildə idarə edir. Bank əməkdaşları öz növbəsində məhsuldarlıqlarını sərbəst şəkildə izləyə və effektivliyin idarə olunması alqoritmlərini tənzimləyə bilir. Hesabat dövrünün yekunlarına görə əməkdaşlar aylıq kompensasiya barədə təfsilatlı forma ilə təmin olunur.