"Azsığorta"nı "yandıran" ödəniş
"Azsığorta" şirkəti özü üçün rekord olan və ölkənin sığorta tarixində ən böyük ödənişlərdən birini həyata keçirib.
Ölkənin qida sənayesinin müəssisələrindən birində qısa qapanma nəticəsində yanğın baş vermişdir. Obyekt "Azsığorta" tərəfindən sığortalanmışdır, hansı ki, sığorta hadisəsi üzrə 900 min manatdan artıq ödəniş edib. Bu barədə "Marja"ya "Azsığorta"dan bildirilib.
"Azərbaycanın regionlarında son bir neçə ildə 2 zəlzələ və bir neçə daşqın, Bakıda isə güclü külək və güclü leysan kimi təbiət hadisaləri baş vermişdir. Operativ ödənişləri təşkil etmək üçün "Azsığorta" şirkəti, hər belə hadisə zamanı gücləndirilmiş iş rejiminə keçməklə reaksiya verib. Misal üçün, bu yaxınlarda, sentyabr ayının 23-də Bakıda baş verən leysan zamanı birinci ödəniş artıq hadisədən 5 gün sonra edilmişdir.
Ümumiyyətlə, 2018-ci ilin yanvar-sentyabr ayları ərzində fiziki və hüquqi şəxslər tərəfindən sığortalanan əmlaka görə AZSIĞORTA-nın ödənişləri 1,7 mln. manatı keçib",- Şirkətin məlumatında deyilir.