Bakı Fond Birjasından “AG Bank” qərarı
“AG Bank” birjada listinqə qəbul edildi
6 Noyabr 2018-ci il tarixindən etibarən Bakı Fond Birjasının (BFB) Listinq Komitəsinin qərarı ilə “AG Bank” ASC-nin qiymətli kağızları BFB-də listinqə daxil edilmib.
“Marja” xəbər verir ki, 13.11.2018 - 22.11.2018 tarixləri arasında, Bankın, ilkin ticarət qiyməti 2 manat olan 2 900 000 ədəd səhmlərinin ticarətinə başlanacaqdır.
№ | Döv. Qeyd. nömrəsi | Q/k növü və forması | Ticarətə buraxılan qiymətli kağızların sayı | Q/k-ın yerləşdirməyə başlanması və bitməsi tarixləri | Q/k-ın ilkin ticarət qiyməti |
1 | AZ1001000970 | Sənədsiz adlı adi səhm | 2 900 000 (ədəd) | 13.11.2018 - 22.11.2018 | 2.00 AZN |
Səhmlərin yerləşdirməsi üzrə anderayter “Uni Capital İnvestisiya şirkəti” QSC-dir.
KAPİTALINI ARTIRIR
Bankın kapital mövqeyinin möhkəmləndirilməsi məqsədilə “AGBank” ASC tərəfindən hər birinin nominal dəyəri 2 manat olan 5,8 milyon manat məbləğində 2,9 milyon ədəd adi səhmlərin emissiya edilməsi qərara alınmışdır. Yeni səhm emissiyası Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatası tərəfindən 26 iyul 2018-ci il tarixində AZ1001000970 qeydiyyat nömrəsi ilə dövlət qeydiyyatına alınmışdır.
Səhmlərin yerləşdirilməsinə abunə yazılışı 9 noyabr 2018-ci il tarixində yekunlaşır. Abunə yazılışında rezident investorlarla yanaşı qeyri-rezident investorlarda iştirak edə bilər.