“PAŞA Sığorta”nın xalis mənfəəti kəskin artıb
“PAŞA Sığorta” ASC 2018-ci ili 22 milyon 416 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Bu məbləğ, şirkətin 2017-ci ildəki qazancı ilə müqayisədə 71,2% çoxdur. “PAŞA Sığorta” 2017-ci ili 13 milyon 94 min manat xalis mənfəətlə bağlamışdı.
“Marja” Şirkətin maliyyə hesabatlarına istinadən xəbər verir ki, 2018-ci ildə “PAŞA SIğorta”nın cəmi gəlirləri 134 milyon 364 min manat, cəmi xərcləri isə 106 milyon 14 min manat təşkil edib. Şirkət 28 milyon 350 min manat maliyyə mənfəətindən 5 milyon 934 min manat mənfəət vergisi ödəyib.
2017-ci ildə “PAŞA Sığorta”nın cəmi gəlirləri 111 milyon 697 min manat, cəmi xərcləri 95 milyon 202 min manat təşkil etmiş, Şirkət 16 milyon 494 min manat maliyyə mənfəətindən 3 milyon 400 min manat mənfəət vergisi ödəmişdi.
Ötən il “PAŞA Sığorta”nın topladığı sığorta haqları 124 milyon 773 min manat, sığorta ödənişlıəri isə 49 milyon 520 min manat təşkil edib. 2017-ci ildə Şirkətin topladığı sığorta haqları 104 milyon 911 min manat, sığorta ödənişləri isə 44 milyon 990 min manat təşkil etmişdi.
31 Dekabr 2018-ci il tarixində “PAŞA Sığorta” 174 milyon 824 min manat cəmi aktivlərə, 74 milyon 997 min manat cəmi kapitala və 99 milyon 828 min manat cəmi öhdəliklərə malik olub. 31 Dekabr 2017-ci il tarixində “PAŞA Sığorta” 153 milyon 36 min manat cəmi aktivlərə, 66 milyon 152 min manat cəmi kapitala və 86 milyon 883 min manat cəmi öhdəliklərə malik idi.