Azərbaycanın tanınmış holdinqi zərərdən mənfəətə keçib
“Ata Holdinq” MMC 2019-cu ili 32 milyon 710 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Halbuki, şirkət 2018-ci ili 8 milyon 725 min manat zərər ilə bağlamışdı.
Marja Şirkətin maliyyə hesabatına istinadən xəbər verir ki, xalis mənfəət ötən il “Ata Holdinq”in maliyyə mənfəəti əldə etməsindən qaynaqlanır.
2019-cu ildə holdinqin əsas gəlirləri 22% azalaraq 25 milyon 569 min manat təşkil edib. “Ata Holdinq” 2018-ci ildə 31 milyon 178 min manat gəlir əldə etmişdi.
Ötən il “Ata Holdinq”in maliyyə gəlirləri isə 14 dəfə artaraq 43 milyon 128 min manat təşkil edib. Maliyyə gəlirlərinin kəskin artması ötən il holdinqin xalis mənfəətə çıxmasını təmin edib.
Hesabat ilində MMC-nin cəmi aktivləri illik ifadədə 11,2% azalaraq 85 milyon 839 manata enib, cəmi öhdəlikləri isə 12,3% azalaraq 25 milyon 687 min manata bərabər olub.