Azərbaycanda 15 bankın əməliyyat gəlirləri azalıb - SİYAHI
Azərbaycanda fəaliyyət göstərən 26 bankdan 11-nin bu ilin yanvar-iyun aylarındakı əməliyyat gəlirləri ötən ilin eyni dövrünə nisbətən çox olub.
Bunlar "Naxçıvan Bank", "Bank of Baku", "PAŞA Bank", "Kapital Bank", "Rabitəbank", "Bank BTB", "Günay Bank", "Turan Bank", "Xalq Bank", "Zıraat Bank Azərbaycan" və "Express Bank"dır.
Ən yüksək dinamika "Naxçıvan Bank"da (61,7%), ən aşağı dinamika isə "Express Bank"da (3%) qeydə alınıb.
Qalan 15 bankın isə əməliyyat gəlirləri azalıb. Ən çox azalma "Unibank"da (41,5%), ən az azalma isə "Azər-Türk Bank"da (2,6%) qeydə alınıb.
3 bankın əməliyyat gəlirləri 100 milyon manatdan çoxdur
Azərbaycanda fəaliyyət göstərən 26 bankdan 3-nün bu ilin yanvar-iyun aylarındakı əməliyyat gəlirləri 100 milyon manatdan çox olub.
Bunlar "Kapital Bank" (316 milyon 793 min manat), "Azərbaycan Beynəlxalq Bankı" (262 milyon 632 min manat) və "PAŞA Bank"dır (147 milyon 961 min manat).
Qalan 23 bankdan 4-də əməliyyat gəlirləri 50-100 milyon manat arasında, 14 bankda 10-50 milyon manat arasında, 4 bankda 1-10 milyon manat arasında, 1 bankda isə 1 milyon manatdan azdır.