“Kapital Bank”ın 15% gəlir vəd edən səhmlərinin satışına başlanılır
“Kapital Bank” ASC-nin səhmlərinin BFB-də yerləşdirilməsi həyata keçiriləcəkdir25 Avqust 2020-ci il tarixindən etibarən Bakı Fond Birjasının (BFB) Listinq Komitəsinin qərarı ilə “Kapital Bank” ASC-nin qiymətli kağızları BFB-də standart bazar seqmentində listinqə daxil edilib.
Marja xəbər verir ki, BFB-də standart bazar seqmentində listinqdə olan “Kapital Bank” ASC-nin imtiyazlı səhmlərinin yerləşdirilməsi 28 avqust 2020-ci il tarixində həyata keçiriləcəkdir və emissiya prospektinə əsasən, yerləşdirilmə 7 (yeddi) iş günü ərzində davam edəcəkdir.
Bir səhmin ilkin ticarət qiyməti 12.39 manatdır. Ticarətə 1 614 205 səhm buraxılacaq. Səhmlər üzrə illik gəlirlilik dərəcəsi 15% təşkil edir.
İmtiyazlı səhmlərin sahibləri emitentin fəaliyyətinin nəticəsindən asılı olmayaraq, səhmin nominal dəyərinin sabit faizi şəklində dividend almaq hüququna malikdirlər.