BirBank vasitəsilə Silahlı Qüvvələrə yardım etmək mümkün oldu
(®️) Son günlər ölkədə müharibə şəraitinin davam etməsi səbəbindən əhali Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna ianələr edir. Bunu nəzərə alaraq, BirBank mobil tətbiqi, istifadəçilər üçün yeni imkan yaradılıb.
Belə ki, Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna ianə etmək istəyən BirBank istifadəçiləri tətbiqdə olan yeni bölməyə daxil olaraq, kart və ya hesabdan istədikləri məbləği onlayn qaydada fonda köçürə bilərlər. Bundan başqa Kapital Bank filiallarında olan ödəniş terminalları vasitəsilə də Silahlı Qüvvələrə ianə məbləğini köçürmək olar.
Qeyd edək ki, bir neçə gün əvvəl BirBank istifadəçiləri üçün daha bir yenilik tətbiq edilib. Artıq istifadəçilər bonus şəklində topladıqları “Ürəklər”ini Yardım Fonduna ianə formasında “xərcləyə” bilərlər. Fondun ianə hesabına 10 000 “Ürək” müqabilində 1 manat, 50 000 “Ürək” müqabilində 5 manat, 100 000 “Ürək” müqabilində isə 10 manat köçürmək olar. Funksiya tətbiq olunan zamandan, 100 000 manatdan artıq vəsait toplanıb və bu məbləğ sürətlə artmaqdadır.