“Premium Bank”ın maliyyə vəziyyəti məlum oldu
“Premium Bank” ASC bu ilin yanvar-sentyabr aylarını 7 milyon 650 min manat xalis mənfəətlə başa vurub.
Bankın maliyyə hesabatına görə, bu ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 31% azdır.
9 ay ərzində “Premium Bank”ın gəlirləri 37 milyon 428 min manat (illik müqayisədə 18,1% az), xərcləri 33 milyon 801 min manat (2,6% çox), xüsusi ehtiyatlara ayırmalar üzrə qənaəti 5 milyon 191 min manat (1 il bundan əvvəl ehtiyat yaradıb), mənfəət vergisi ödəmələri isə 1 milyon 169 min manat (21,8% az) təşkil edib.
Bu il oktyabrın 1-nə “Premium Bank”ın aktivləri 670 milyon 342 min manat olub ki, bu da 1 il əvvələ nisbətən 16,3% çoxdur. Bunun 564 milyon 287 min manatı müştərilərə verilmiş xalis kreditlərdir. Son 1 ildə Bankın kredit portfeli 15,2% böyüyüb.
Hesabat dövründə “Premium Bank”ın öhdəlikləri 8,8% artaraq 485 milyon 288 min manata, o cümlədən depozit portfeli 8,6% artaraq 431 milyon 188 min manata, balans kapitalı isə 41,9% artıraraq 185 milyon 54 min manata, o cümlədən nizamnamə kapitalı 47,8% artaraq 154 milyon 601 min manata çatıb.