“AzerGold” istiqrazlarının ikinci tranşının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçiriləcək
23 noyabr 2020-ci il tarixində Bakı Fond Birjasının (BFB) Listinq Komitəsinin qərarı ilə “AzerGold” QSC-nin ümumi dəyəri 20 milyon ABŞ dolları olan istiqrazlarının ikinci tranşı üzrə buraxılan hissəsi standart bazar seqmentində listinqə daxil edilib.
Birjadan Marja-ya daxil olmuş məlumata görə, 30 noyabr tarixində “AzerGold” QSC-nin istiqrazlarının ikinci tranş üzrə 10 milyon ABŞ dolları həcmində olan yerləşdirilməsi Bakı Fond Birjasında rəqabətli hərrac üsulu ilə həyata keçiriləcəkdir.
Eyni zamanda investorların nəzərinə çatdırmaq istərdik ki, ikinci tranşın yerləşdirilməsi üzrə investorlardan tutulan komissiya haqqını (0.02%) “AzerGold” QSC öz üzərinə götürəcəkdir.
Qeyd edək ki, artıq “AzerGold” QSC istiqrazlarının ilk tranşı ilə 10 milyon dollar cəlb edib.
24 sentyabr 2020-ci il tarixində Bakı Fond Birjasında “AzerGold” QSC-nin 10 milyon ABŞ dolları həcmində, faizli, təmin edilməmiş sənədsiz, adlı istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilmişdir. Hərracda 25 milyon ABŞ dollarından yuxarı məbləğdə sifariş toplanmışdır. Beləliklə, rəqabətli hərrac üsulu ilə yerləşdirilmiş istiqrazlara tələb təklifi 2,5 dəfə üstələmişdir.