“AzerGold”un istiqrazlarına sifariş aşağı düşüb
İkinci yerləşdirmə zamanı 10 milyon dollarlıq təklifə 18 milyon dollarlıq sifarişlər verilib. İlk 10 milyon dollarlıq yerləşdirmə zamanı sifarişlərin məbləği 25 milyon 592 min 600 ABŞ dolları təşkil etmişdi.30 noyabr 2020-ci il tarixində Bakı Fond Birjasında “AzerGold” QSC-nin AZ2002019878 dövlət qeydiyyat nömrəli, 10 milyon ABŞ dolları həcmində, faizli, təmin edilməmiş sənədsiz, adlı istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac yekunlaşmışdır.
Birjadan Marja-ya daxil olmuş məlumata görə, hərrac zamanı 37 investor tərəfindən qiymət intervalı 100.0000 (4.00%) və 103.4239 (3.00%) olan 46 sifariş təqdim edilmişdir. Emitentin qərarına əsasən istiqrazların kəsmə qiyməti 102.0681 (3.50%), orta ölçülmüş qiyməti 102.4759 (3.35%) müəyyən edilmişdir.
Sifarişlərin nominal qiymətlə ümumi məbləği 18 milyon 443 min ABŞ dolları təşkil etmişdir.İstiqrazların nominal qiymətlə yerləşdirilmiş həcmi isə 10 milyon ABŞ dolları təşkil etmişdir.
Qeyd edək ki, 24 sentyabr tarixində “AzerGold” QSC-nin istiqrazlarının birinci tranş üzrə 10 milyon ABŞ dolları həcmində olan yerləşdirilməsi Bakı Fond Birjasında rəqabətli hərrac üsulu ilə həyata keçirilmişdir və orta ölçülmüş qiyməti 101.7493 (3.38%) müəyyən edilmişdir. Hərrac zamanı 40 investor tərəfindən 88 sifariş təqdim edilmişdi. Sifarişlərin nominal qiymətlə ümumi məbləği 25 milyon 592 min 600 ABŞ dolları təşkil etmişdi.