Maliyyə Nazirliyi 2021-ci ilin ilk borcunu aldı - MƏBLƏĞ
Nzirlik daxili bazardan istiqraz yerləşdirməklə 37 milyon 500 min manat borc aldı5 yanvar 2021-ci il tarixində Bakı Fond Birjasında Azərbaycan Respublikası Maliyyə Nazirliyinin AZ0106001883 ISIN-li, 25 milyon manat həcmində, 1092 gün tədavül müddətli dövlət ortamüddətli istiqrazlarının (DOİ) yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilmişdir.
Marja Birjaya istinadən xəbər verir ki, hərrac zamanı 10 investor tərəfindən qiyməti intervalı 91.4411 (10.9224%) və 100.0000 (7.5000%) olan 18 sifariş təqdim edilmişdir.
Maliyyə Nazirliyinin qərarına əsasən istiqrazların kəsmə qiyməti 97.4001 (8.5000%), orta ölçülmüş qiyməti 97.9276 (8.2944%) müəyyən edilmişdir. Sifarişlərin nominal qiymətlə ümumi məbləği 71 milyon 464, min 400 manat, yerləşdirilmiş həcmi isə 37 milyon 500 min manat təşkil edilmişdir.
İstiqrazların ödəmə tarixi 2 yanvar 2024-cü ildir.
Hərrac iştirakçıları 6 yanvar 2021-ci il (T+1) tarixinədək istiqrazların alışı üzrə öhdəliklərini icra etməlidirlər.
Qeyd edə ki, hərrac zamanı dövlət istiqrazlarına tələb təklifi üstələyəcəyi və qiymət Emitenti qane edəcəyi halda Emitent tərəfindən təklif edilən istiqrazların həcmi 50 faizədək artırıla bilər.