"İlin sonunadək müştərilərimiz bankımızın ofislərini yeni simada görməyə başlayacaqlar"
"Xidmət və gözləmə müddətlərini 2 dəfəyədək azaltmağı hədəfləyirik"Azərbaycan Beynəlxalq Bankının İdarə Heyətinin sədri Abbas İbrahimov bu gün Bankında hansı strateji layihələr həyata keçirildiyini açıqlayıb.
Marja xəbər verir ki, o, müsahibəsində "Biz daxildəki strateji layihələrimizi transformasiya layihələri adlandırırıq" deyərək sözlərinə belə davam edib:
"Çünki bu layihələr Azərbaycan Beynəlxalq Bankını dəyişdirir, müasirləşdirir və gələcəyə aparır. Misal üçün, ötən il ilk dəfə olaraq informasiya texnologiyaları və rəqəmsal istiqamətlərdə müasir idarəetmə metodu olan Agile - çevik idarəetmə metodunun tətbiqinə başladıq və sınaqdan keçirdik. Sınağımız uğurla keçdi. Bu il isə biznes istiqamətlərində də Agile metodologiyanın tətbiqini nəzərdə tuturuq.
Hazırda üzərində çalışdığımız layihəyə əsasən deyərdim ki, Azərbaycan Beynəlxalq Bankının xidmət ofislərini müştərilərimiz ilin sonunadək yeni simada görməyə başlayacaqlar. Burada onlar tamamilə fərqli xidmət təcrübəsi görəcəklər. Hədəfimiz odur ki, xidmət ofislərimizdə xidmət və gözləmə müddətlərini 2 dəfəyədək azaldaq. Rəqəmsal həllərimizin funksiyalarının zənginləşdirilməsi istiqamətində də layihələrimiz davam edir. Bu layihələrimiz imkan verəcək ki, müştərilərimiz arzu etdikləri xidmətləri məsafədən görsünlər. Bu il rəqəmsal həllərlə bağlı strateji istiqamətimizə daha çox üstünlük veriləcək".