PAŞA Bank səhmdarlarından təxminən 50 milyon manat cəlb edəcək
“PAŞA Bank” 2021-2023-cü illərdə kapitalını 49,6 milyon manat artırmağı planlaşdırır. Marja xəbər verir ki, bunu bankın İdarə Heyətinin sədri Taleh Kazımov deyib.
“Növbəti strateji dövrdə (2021-2023-cü illərdə) kapitalın adekvatlıq göstəricisini təxminən 15% səviyyəsində saxlamağı planlaşdırırıq, buna görə də biz səhmdarlardan 49,6 milyon manat məbləğində əlavə kapital cəlb etməli olacağıq”, - deyə Kazımov bu gün mətbuat konfransında bildirib.
2020-ci ildə bank nizamnamə kapitalını 333 milyon manatdan 354 milyon 511,8 min manata qədər artırıb. Artım 21 milyon 511,8 min manat məbləğində səhmlərin əlavə emissiyası hesabına baş verib. Əlavə emissiya bir qiymətli kağızın nominal dəyəri 33,3 min manat olan 646 ədəd səhmə bölünüb.
Beləliklə, 2021-2023-cü illərdə bank nizamnamə kapitalını 404 milyon manatdan artıq məbləğədək artırmağı planlaşdırır.
PAŞA Bankın səhmdarları: "PASHA Holding" MMC (≈ 56,8195%), ADOR MMC (≈ 28,1796%), Arif Paşayev (≈ 9,9944%) və Mir Camal Paşayev (≈ 5,0066%).