"PAŞA Kapital"ın xalis qazancı 3 dəfədən çox artıb
"PAŞA Kapital İnvestisiya Şirkəti" QSC 2020-ci ili 2 milyon 780 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub, bu, 2019-cu illə müqayisədə 3,3 dəfə çoxdur. "PAŞA Kapital" 2020-ci ili 842 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı.
Marja Şirkətin maliyyə hesabatlarına istinadən xəbər verir ki, 2020-ci ildə "PAŞA Kapital"ın faiz gəlirləri 794 min manat, qeyri-faiz gəlirləri isə 3 milyon 888 min manat təşkil edib. 2019-cu ildə "PAŞA Kapital"ın faiz gəlirləri 500 min manat, qeyri-faiz gəlirləri isə 1 milyon 258 min manat təşkil etmişdi.
31 Dekabr 2020-ci il tarixində "PAŞA Kapital" 32 milyon 494 min manat cəmi aktivlərə malik olub, bu da 2019-cu ilin sonu ilə müqayisədə 2,7 dəfə çoxdur. Şirkət 31 Dekabr 2019-cu il tarixində 12 milyon 9 min manat cəmi aktivlərə malik idi. Aktivlərin artması nağd pulun və qiymətli kağızlara investisiyaların artması ilə əlaqədardır.
Qeyd edək ki, “PAŞA Kapital” “PAŞA Holdinq” MMC-yə məxsusdur.