Azərbaycanda koronavirus və peyvəndləmə ilə bağlı son vəziyyət açıqlandı
Azərbaycanda koronavirus (COVID-19) infeksiyasına 212 yeni yoluxma faktı qeydə alınıb, 92 nəfər müalicə olunaraq sağalıb.
Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahdan verilən məlumata görə, bu gün koronavirusdan 1 nəfər vəfat edib.
İndiyədək ölkədə ümumilikdə 339 274 nəfərin koronavirus infeksiyasına yoluxması faktı müəyyən edilib, onlardan 331 629 nəfər müalicə olunaraq sağalıb, 4 999 nəfər vəfat edib. 2 646 nəfər aktiv xəstə sayını təşkil edib.
Son sutka ərzində yeni yoluxma hallarının müəyyənləşdirilməsi ilə əlaqədar 7655, bu günə qədər isə ümumilikdə 3 943 568 test icra olunub.
21 İyul 2021-ci il tarixində 225 yoluxma faktı qeydə alındığı açıqlanmışdı.
Azərbaycanda son sutkada koronavirus (COVID-19) əleyhinə 17067 vaksin vurulub.
Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahdan verilən məlumata görə, bir gündə birinci mərhələ üzrə vaksinasiya olunanların sayı 5392, ikinci mərhələ üzrə vaksinasiya olunanların sayı 11675 nəfərdir.
Ölkədə vurulan vaksinlərin ümumi sayı 4415967, birinci mərhələ üzrə vaksinasiya olunanların ümumi sayı 2602510, ikinci mərhələ üzrə vaksinasiya olunanların sayı isə 1813457 təşkil edir.