Kapital Bank 6 ayda kredit portfelini 123 milyon manata yaxın artırıb
2021-ci ilin 6 ayı ərzində Kapital Bankın kredit portfeli (müştərilərə verilmiş cəmi kreditlər) 122 milyon 862 min manat artaraq 30 İyun 2021-ci il tarixində 2 milyard 298 milyon 813 min manata çatıb. Bank ötən ilin sonunda 2 milyard 175 milyon 951 min manat cəmi kredit portfelinə malik idi.
Marja Bankın rüblük hesabatına istinadən xəbər verir ki, 2021-ci ilin 6 ayı ərzində Kapital Bankın istehlak kreditləri portfeli 69 milyon 982 min manat artaraq 1 milyard 435 milyon 827 min manata, biznes kreditləri portfeli 17 milyon 832 min manat artaraq 599 milyon 909 min manata, daşınmaz əmlak kreditləri portfeli isə 35 milyon 48 min manat artaraq 263 milyon 77 min manata yüksəlib.
Ötən ilin sonunda Bankın istehlak kreditləri portfeli 1 milyard 365 milyon 845 min manat, biznes kreditləri portfeli 582 miylon 77 min manat, daşınmaz əmlak kreditləri portfeli isə 228 milyon 29 min manat idi.