Azərbaycanda koronavirusa yoluxma faktı 700-ü də keçdi
Azərbaycan Respublikasında koronavirus (COVID-19) infeksiyasına 750 yeni yoluxma faktı qeydə alınıb, 134 nəfər müalicə olunaraq sağalıb.
İndiyədək ölkədə ümumilikdə 341933 nəfərin koronavirus infeksiyasına yoluxması faktı müəyyən edilib, onlardan 332393 nəfər müalicə olunaraq sağalıb, 5014 nəfər vəfat edib, aktiv xəstə sayı 4526 nəfərdir.
Son sutka ərzində yeni yoluxma hallarının müəyyənləşdirilməsi ilə əlaqədar 11058, ötən müddət ərzində isə ümumilikdə 4003650 test aparılıb.
27 İyul 2021-ci il tarixində 468 yoluxma faktı qeydə alındığı açıqlanmışdı.
Azərbaycanda son sutkada koronavirus (COVID-19) əleyhinə 81690 vaksin vurulub.
Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahdan verilən məlumata görə, bir gündə birinci mərhələ üzrə vaksinasiya olunanların sayı 44622, ikinci mərhələ üzrə vaksinasiya olunanların sayı 37068 nəfərdir.
Ölkədə vurulan vaksinlərin ümumi sayı 4714039, birinci mərhələ üzrə vaksinasiya olunanların ümumi sayı 2731114, ikinci mərhələ üzrə vaksinasiya olunanların sayı isə 1982925 təşkil edir.