Azərbaycan Respublikasında koronavirus (COVID-19) infeksiyasına 1770 yeni yoluxma faktı qeydə alınıb, 3 788 nəfər müalicə olunaraq sağalıb.
Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahdan verilən məlumata görə, COVID-19 üçün götürülən analiz nümunələri müsbət çıxmış 24 nəfər vəfat edib.
Xatırladaq ki, 16 sentyabr 2021-ci il tarixində 1783 yoluxma faktı və 32 ölüm qeydə alındığı açıqlanmışdı. 13 Dekabr 2020-ci il tarixində açıqlanmış fakt (4451) bugünədək qeydə alınmış ən yüksək günlük yoluxma sayı idi.
Azərbaycanda son sutkada koronavirus (COVID-19) əleyhinə 57357 vaksin vurulub.
Bir gündə birinci mərhələ üzrə vaksinasiya olunanların sayı 17920, ikinci mərhələ üzrə vaksinasiya olunanların sayı 39437 nəfərdir.
Ölkədə vurulan vaksinlərin ümumi sayı 7863592, birinci mərhələ üzrə vaksinasiya olunanların ümumi sayı 4588732, ikinci mərhələ üzrə vaksinasiya olunanların sayı isə 3274860 təşkil edir.