Unibank ən çox güzəştli biznes krediti verən 2-ci bankdır
Unibank Sahibkarlığın İnkişafı Fondunun açıqladığı siyahıda ikinci yerə çıxıbUnibank Sahibkarlığın İnkişafı Fondunun (SİF) vəsaitləri hesabına ən çox güzəştli kredit verən banklar siyahısındadır.
Bankdan Marja-ya daxil olmuş məlumata görə, bu ilin əvvəlindən 1 oktyabradək müvəkkil banklar tərəfindən verilən kreditlərin sayının təhlilinə görə, Unibank sahibkarlara 261 güzəştli kredit verib. Bununla da ən çox güzəştli kredit verən banklardan biri olub.SİF-in açıqladığı siyahıda ikinci yerə çıxan Bank, güzəştli kreditlərin böyük əksəriyyətini regionlara, xüsusilə də kənd təsərrüfatının inkişafına yönləndirib.
Unibank Sahibkarlığın İnkişafı Fondunun ilk müvəkkil bankları sırasındadır və hazırda Fondun digər layihələrində də aktiv iştirak edir. Sahibkarlığın İnkişafı Fondu ilə əməkdaşlıq çərçivəsində bank pandemiyadan zərər çəkmiş sahibkarlara dövlət zəmanətli, güzəştli kreditlərin ayrılmasını davam etdirir.
Hər zaman olduğu kimi bu il də biznesin kreditləşməsi Unibank üçün prioritetlər sırasındadır.
Kredit portfelinin təhlili göstərir ki, ilin əvvəlindən bu yana bank tərəfindən biznesin kreditləşməsi nəzərəçarpacaq dərəcədə artıb.