Dövlət Neft Fondu hərraclarda satdığı valyutanın məbləğini açıqladı - ARTIM
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondu tərəfindən 2021-ci ilin sentyabr ayı ərzində 565,4 milyon ABŞ dolları məbləğində vəsait satılıb.
Xatırladaq ki, Dövlət Neft Fondu tərəfindən 2021-ci ilin avqust ayı ərzində 512,3 milyon ABŞ dolları məbləğində vəsait satılıb. Beləliklə, avqust ayı ilə müqayisədə sentyabr ayında valyuta satışı 53,1 milyon dollar və ya 10,4% çox olub.
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondu tərəfindən 2021-ci ilin yanvar ayı ərzində 644,9 milyon ABŞ dolları, fevral ayı ərzində 437,3 milyon ABŞ dolları, mart ayı ərzində 397,7 milyon ABŞ dolları, aprel ayı ərzində 509,9 milyon ABŞ dolları, may ayı ərzində 312,7 milyon ABŞ dolları, iyun ayı ərzində isə 463.6 milyon ABŞ dolları, iyul ayı ərzində 461,6 milyon ABŞ dolları, avqust ayı ərzində 512,3 milyon ABŞ dolları məbləğində məbləğində vəsait satılmışdır.