Bravo-nun zərər ilə işlədiyi üzə çıxdı - 132 MİLYON MANATDAN ÇOX XALİS ZƏRƏR
Tanınmış "Bravo" mağazalarını idarə edən “Azərbaycan Supermarket” MMC son 3 ildə zərər ilə işləyib. 2018-2020-ci illərdə Şirkətin cəmi xalis zərəri 132 milyon 351 min manatdır.
Marja-nın əldə etdiyi məlumata görə, şirkətin xalis zərəri 2018-ci ildə 43 milyon 646 min manat, 2019-cu ildə 41 milyon 776 min manat, 2020-ci ildə 46 milyon 929 min manat təşkil edib.
GƏLİRLƏRİ SÜRƏTLƏ ARTIR
2020-ci ildə 232 milyon 274 min manat təşkil etmiş cəmi gəlirlər 2020-ci ildə 2,2 dəfə çox - 512 milyon 916 min manat olub. 2018-2020-ci illərdə “Azərbaycan Supermarket” şirkətinin cəmi gəlirləri 1 milyard 146 miylon 945 min manat təşkil edib.
50 MİLYON MANATLIQ BÖYÜMƏ PLANI
Amma Bravo böyüyür, qarşıdakı illərdə xalis mənfəət təmin edilə bilər. Belə ki, "Azərbaycan Supermarket" MMC (Bravo ticarət markası) 2021 və 2022-ci illərdə strateji böyümə planına uyğun olaraq bütün nəzərdə tutulan tikinti və yenidənqurma lahiyələri üzrə 50 milyon 695 min 875 manat xərcləməyi nəzərdə tutur.
HƏMÇİNİN OXU: Bravo-dan 50 milyon manatlıq böyümə planı!
“Azərbaycan Supermarket” MMC-nin son üç maliyyə ili ərzində hər maliyyə ili üzrə seçilmiş maliyyə məlumatı əsasında durumunun əsas göstəriciləri: