"Bravo"nun daxil olduğu şirkətin istiqrazlarının yerləşdiriləcəyi tarix açıqlandı
Bravo Supermarketlər şəbəkəsinin daxil olduğu "Azərbaycan Supermarket" MMC-nin istiqrazlarının ilk tranşının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçiriləcəkdir. "Bravo" marketlər şəbəkəsini idarə edən "Azərbaycan Supermarket" MMC istiqraz buraxılışı yolu ilə cəmi 40 milyon manat cəlb etməyi nəzərədə tutur.Xəbər verdiyimiz kimi, 14 oktyabr 2021-ci il tarixində Bakı Fond Birjasının (BFB) Listinq Komitəsinin qərarı ilə Bravo Supermarketlər şəbəkəsinin daxil olduğu "Azərbaycan Supermarket" MMC-nin ümumi dəyəri 10 milyon manat olan istiqrazları standart bazar seqmentində listinqə daxil edilmişdir.
Birjanın yaydığı məlumata görə, 28 oktyabr 2021-ci il tarixində Bravo Supermarketlər şəbəkəsinin daxil olduğu "Azərbaycan Supermarket" MMC-nin istiqrazlarının yerləşdirilməsi Bakı Fond Birjasında rəqabətli hərrac üsulu ilə həyata keçiriləcəkdir.
Yerləşdirmə üzrə anderrayter “Paşa Kapital İnvestisiya Şirkəti” QSC -dir.