İcbari Sığorta Bürosunun Himayəçilər Şurasının sədri və üzvləri yenilənib
10 dekabr 2021-cı il tarixində İcbari Sığorta Bürosu Hüquqi Şəxslərin İttifaqının iştirakçılarının Himayəçilər Şurasının yeni üzvlərinin seçilməsi ilə bağlı yığıncağı keçirilib.
Böronun yaydığı məlumatda bildirilir ki, “Xalq Sığorta” ASC-nin İdarə heyətinin sədr müavini Mətanət Nərimanlı, “PAŞA Sığorta” ASC-nin İdarə Heyətinin sədri Ülviyyə Cabbarova və “Atəşgah" Sığorta Şirkəti ASC-nin İdarə Heyətinin sədri Azər Əliyev Himayəçilər Şurasının üzvləri seçiliblər.
Həmçinin, Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının Baş direktoru Ziya Əliyev və Sığorta fəaliyyətinə nəzarət departamentinin direktoru Vüsal Qurbanov İcbari Sığorta Bürosunun Himayəçilər Şurasının üzvü təyin ediliblər.
24 dekabr 2021-cı il tarixində Mərkəzi Bankın Baş direktoru Ziya Əliyev İcbari Sığorta Bürosunun Himayəçilər Şurasının sədri, “Atəşgah" Sığorta Şirkəti ASC-nin İdarə Heyətinin sədri Azər Əliyev isə sədr müavini seçilib.
Qeyd edək ki, Büro ali idarəetmə orqanı olan Himayəçilər Şurası və icra orqanı olan İcraçı direktor tərəfindən idarə olunur. Şuranın üzvləri maliyyə bazarlarına nəzarət orqanının iki, iştirakçı sığortaçıların isə üç nümayəndəsindən formalaşır.