"Ziraat Bank Azərbaycan" beynəlxalq ödəniş sistemi tərəfindən tərəfindən mükafatlandırıldı
(®) Yanvar ayının 22 və 23-də Azərbaycan Banklar Assosiasiyası tərəfindən “Ödəniş sistemləri və rəqəmsal bankçılıq üzrə Ekspert Qrupu” üzvləri üçün tədbir keçirilmişdir. Tədbirdə fərqli banklara müxtəlif nailiyyətlərinə görə nominasiyalar təqdim edilmişdir.
Bu il Ziraat Bank Azərbaycan Visa beynəlxalq ödəniş sistemi tərəfindən türk lirəsi valyutasında çıxardığı kart üçün mükafata layiq görülmüşdür. Türk lirəsi valyutasında Bankkart hazırda VISA Classic növündə 1, 2 və 3 illik olmaqla müştərilərə təqdim edilir.
Müştərilər kartın sifarişini filiala gəlməklə və ya onlayn qaydada, https://bit.ly/3lYqO4o linki vasitəsi ilə icra edə bilərlər. Kart sifarişi adi qaydada 3 iş günü, təcili sifarişlə isə 1 iş günü ərzində hazır olaraq istifadəyə təqdim edilir.
Bankdan verilən məlumata əsasən, türk lirəsi valyutasında “Bankkart”ın bir çox üstünlükləri mövcuddur. Beləki, türk lirəsi valyutasında alış-verişlərdə ikiqat konvertasiya faizi tutulmur, konvertasiya komissiyası mövcud deyil, Ziraat Bank Türkiyə ATM-lərindən nağdlaşdırma komissiyası isə 0.5% (min. 10 TL) təşkil edir. Qeyd edək ki, digər valyutada olan yerli bank kartları üzrə xaricdə nağdlaşdırma komissiyası minimum 1.5% təşkil edir.
Qeyd edək ki, Ziraat Bank Azərbaycanda kartlar 4 valyuta növündə təqdim edilir. Bunlar manat, türk lirəsi, dollar və avro valyuta növləridir.