Danışıqlar başa çatdı - "Heç bir nəticə yoxdur"
"Rusiya Federasiyası ilə Ukrayna arasında aparılan danışıqlar hələ də vəziyyəti əhəmiyyətli dərəcədə yaxşılaşdıracaq nəticə verməyib", - Zelenskinin ofis rəhbərinin müşaviri, Rusiya və Ukrayna arasında danışıqlarda Ukrayna nümayəndə heyətinin rəhbəri Mixail Podolyak bildirib. Rusiya Prezidentinin köməkçisi, Rusiya nümayəndə heyətinin başçısı Vladimir Medinski bildirib ki, Rusiya Ukrayna ilə danışıqların üçüncü raundunda gözlədiyi nəticəni əldə etməyib.Belarusda Rusiya və Ukrayna nümayəndə heyətləri arasında danışıqların üçüncü raundu başa çatıb.
Ukrayna nümayəndə heyətinin rəhbəri Mixail Podolyak bildirib ki, “Rusiya və Ukrayna arasında aparılan danışıqlar hələ ki, vəziyyəti əhəmiyyətli dərəcədə yaxşılaşdıracaq nəticə verməyib”.
“Humanitar dəhlizlərin maddi-texniki təminatının yaxşılaşdırılmasında kiçik müsbət irəliləyişlər var. Atəşkəs və təhlükəsizlik təminatları ilə birlikdə nizamlanmanın əsas siyasi bloku üzrə məsləhətləşmələr davam etdirilib. Bu günə qədər vəziyyəti əhəmiyyətli dərəcədə yaxşılaşdıran heç bir nəticə yoxdur”,- Podolyak deyib.
"Ukrayna və Rusiya arasında atəşkəs də daxil olmaqla nizamlanma üzrə intensiv məsləhətləşmələr davam edib",- Podolyak vurğulayıb.
"Rusiya Federasiyasının Ukrayna ilə danışıqlardan gözləntiləri özünü doğrultmadı", - Rusiya nümayəndə heyətinin rəhbəri Medinski bildirib.
Medinski bildirib ki, Rusiya Federasiyası humanitar dəhlizlərlə bağlı məsələni Ukrayna nümayəndə heyətinin qarşısında boş yerə qoyub. O, humanitar dəhlizlərin martın 8-də işə başlayacağına ümid etdiyini bildirib.
Medinski bildirib ki, Rusiya Federasiyası Ukrayna ilə danışıqlarda heç olmasa bir protokol imzalamağa ümid edirdi, lakin heç nə imzalanmayıb.
Rusiya nümayəndə heyətinin rəhbəri Medinski bildirib ki, Rusiya və Ukrayna arasında danışıqlar davam edəcək.
Danışıqlarda Rusiya nümayəndə heyətinin üzvü Slutski bildirib ki, Rusiya Federasiyası ilə Ukrayna arasında danışıqlar ən qısa müddətdə davam etdiriləcək. O bildirib ki, Ukrayna ilə danışıqların dördüncü raundu yaxın vaxtlarda Belarus ərazisində baş tutacaq.