“PAŞA Həyat”yeni rekord nəticəyə imza atıb
“PAŞA Həyat” 2021-ci ilin maliyyə nəticələrini açıqladı(®) 2021-ci ildə PAŞA Həyat yığımlarına görə sığorta bazarı iştirakçıları arasında birinci yerdə qərarlaşmışdır.
Şirkətdən Marja-ya daxil olmuş məlumatda bildirilir ki, şirkət sığorta bazarında bütün məhsulları üzrə 305 milyon manat sığorta yığımları əldə edərək yeni rekord nəticəyə imza atmışdır. Eyni zamanda, şirkət müştərilərinə 189 milyon manat sığorta ödənişi həyata keçirmişdir.
Ölkənin lider həyat sığortası şirkəti olan “PAŞA Həyat Sığorta” ASC 2021-ci ilin audit olunmuş MHBS uyğun hazırlanmış maliyyə hesabatlarını ictimaiyyətə açıqlayıb.
2020-ci il ilə müqayisədə şirkətin cəmi məcmu gəliri 51% artaraq 30 milyon 173 min manat təşkil edib. Şirkətin məcmu kapitalı 71.5 milyon manat, məcmu öhdəlikləri isə 339.3 milyon manat təşkil edib.
PAŞA Həyat 2021-ci ili 28 milyon 647 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. 2020-ci illə müqayisədə Şirkətin xalis mənfəti 46% artıb.
Ən dayanıqlı şirkətlərdən olan PAŞA Həyat-ın məcmu aktivləri 2021-ci ilin 31 dekabr tarixinə 410.8 milyon manat təşkil edib.
2021-2023-ci illəri əhatə edən strategiya şirkəti müştəri təcrübəsinə əsaslanan və innovativ şirkət kimi formalaşdıracaq.
Lider sığorta şirkəti - “PAŞA Həyat Sığorta” ASC 2010-cu ilin noyabr ayından fəaliyyət göstərir. 31 dekabr 2021-ci il tarixinə şirkətin Nizamnamə kapitalı 40,250 milyon manat təşkil etmişdir. Şirkət müştərilərə müxtəlif həyat sığortası məhsulları, o cümlədən “İstehsalatda bədbəxt hadisələrdən icbari sığorta”, “Yığım tərkibli yaşam sığortası” və digər fərdi və korporativ həyat sığortası məhsullarını təklif edir.