Bank BTB maliyyə göstəricilərini açıqladı
Bank BTB 2022-ci ilin ikinci rübün maliyyə göstəricilərini təqdim edib.
Bank BTB-nin yaydığı press-relizdə bildirilir ki, Bankın aktivlərinin həcmində 3 977.3 mln manat artım qeydə alınıb. belə ki, bankın cəmi aktivləri 354 383.5 mln manata çatıb.
"Hesabat dövrünün əhatə etdiyi 2-cü rübün nəticələrinə görə bankın əməliyyat gəlirləri 431 min manat olub, faiz gəlirləri 13 354.7 mln manat, faiz xərcləri isə 8 034.6 mln manat təşkil edib.
Aktivlərin təsnifləşdirilməsi və mümkün risklərin qarşılanması məqsədi ilə bank tərəfindən 5 705.7 mln manat məbləğində ehtiyat yaradılıb.
Bankın uzunmüddətli inkişaf strategiyasının uğurla həyata keçirilməsini təmin etmək məqsədilə Səhmdarların Ümumi Yığıncağında nizamnamə kapitalının 5 mln manat artırılması haqqında qərar qəbul edilib. Bununla da cari ilin əvvəlində ehtiyatlara ayrılan vəsaiti nəzərə alaraq, artımdan sonra bankın nizamnamə kapitalı 52 mln manat təşkil edir", -press-relizdə bildirilir.
Qeyd edək ki, Bank “BTB” ASC Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı tərəfindən verilmiş 19.03.2010-cu il tarixli 254 nömrəli lisenziya əsasında fəaliyyət göstərir. Bank Bakı, Gəncə və Sumqayıt şəhərlərində yerləşən ümumi 7 xidmət nöqtəsilə müştərilərə korporativ və pərakəndə bankçılıq sahəsində məhsul və xidmətlərini təqdim edir.