"FİNCA Azerbaijan" müştərilərə verilmiş kreditləri artırıb
"FİNCA Azerbaijan" Qeyri Bank Kredit təşkilatı 2022-ci ilin 1-ci yarısını (yanvar-iyun dövrünü) 408 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub.
Marja.az xəbər verir ki, cari ilin ilk 6 ayında "FİNCA Azerbaijan"ın faiz gəlirləri 5 milyon 191 min manat, qeyri-faiz gəlirləri isə 77 min manat təşkil edib.
"FİNCA Azerbaijan"ın cəmi kredit portfeli (müştərilərə verilmiş kreditlər) 30 İyun 2022-ci il tarixində 43 milyon 600 min manata, xalis kredit portfeli isə 36 milyon 567 min manata çatıb. 31 Dekabr 2021-ci il tarixində Təşkilatın xalis kredit portfeli 29 milyon 65 min manat təşkil etmişdi. Beləliklə, cari ilin ilk 6 ayında "FİNCA Azerbaijan"ın xalis kredit portfeli 7 milyon 502 min manat artıb.
"FİNCA Azerbaijan" 2021-ci ili 2 milyon 611 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı.
"Finca Azərbaycan" Qeyri-Bank Kredit Təşkilatı MMC 2022-ci ildə 2 milyon 353 min manat xalis mənfəət gözləyir.
"Finca Azərbaycan"nın nizamnamə kapitalının 100%-i Niderland Krallığında qeydiyyatdan keçmiş "Finca Microfinance Cooperatief U.A" şirkətinə məxsusdur.