Yevlaxda yaşayış binalarının tikintisi ilə əlaqədar layihələri hazırlayacaq şirkət seçilib
"MİDA" MMC Yevlax şəhəri, Rəşid Budaqov küçəsi, 1 ünvanında 1,9 ha torpaq sahəsində çoxmənzilli yaşayış binaların tikintisi ilə əlaqədar şəhərsalma əsaslandırılması, tikinti layihəsinin hazırlanması və müəllif nəzarətinin aparılması işlərinin satın alınması ilə bağlı tenderi yekunlaşdırıb.
Marja xəbər verir ki, tebnderdə "GLOBAL ENGINEERING MANAGEMENT COMPANY" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti qalib elan edilib
"MİDA" qalib şirkət ilə məbləği 212 min 400 manat olan müqavilə imzalayıb.
Azərbaycanda çoxmənzilli yaşayış binalarının tikintisinə rəvac vermək, vətəndaşların güzəştlə mənzillər əldə etmələrinə şərait yaratmaq, çoxmənzilli yaşayış binalarının tikintisi üçün ayrılan maliyyə vəsaitlərindən səmərəli istifadə edilməsini təşkil və təmin etmək məqsədilə Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyinin tabeliyində “MİDA” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti yaradılıb.
Azərbaycan Respublikasının Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyinin sərəncamında olan mənzilləri güzəştlə əldə etmək hüququ olan vətəndaşlar ala bilərlər.