"Ferrari Bakı" yenilənmiş satış və servis mərkəzini təqdim etdi
(®) Uzun bir yeniləmə mərhələsindn sonra Ferrari Bakı mərkəzi yeni nəfəs alaraq, müştərilərin istifadəsinə təqdim edilib.
Hazırda Satış və Servis Mərkəzimiz ən son yeni Ferrari korporativ dizaynını təqdim edir. Bu, ən üstün müştəri təcrübəsidir. Konfiqurasiya sahəsi Ferrari brendinin korporativ standartlarına əsaslanaraq yeni və müasir avadanlıqlarla təchiz edilmişdir. İndi avtomobillərin təchizatnda təqdim edilən geniş seçimli rəngarəng opsiyalara sahib olmaq daha asandır.
Başqa bir maraqlı məqam isə tamamilə yenilənmiş Servis Mərkəzidir. 2013-cü ildə yaradılan Servis Mərkəzi, Ferrari sahiblərinə eksklüziv xidmət göstərmək və mürəkkəb bərpa işlərini icra etmək məqsədilə yaradılmışdır. Yalnız bizim Servis Mərkəzində Ferrari sahibləri, maşının tam yoxlaması üçün tələb olunan sertifikatlaşmış peşəkar mütəxəssisləri və avadanlıqları tapa bilərlər. Servis Mərkəzinin imkanlarının artırılması nəticəsində avtomobil sahiblərinin artan tələblərini daha sürətli və operativ qarşılamaq imakanı yaranır.
Ferrari Bakı Mərkəzinin sahibi Əli Nəzər deyir : “Bugün bizim burda yığışmağımızın əsas iki səbəbi var.
1. Salonun yeni CI dediyimiz Korporativ dizayna uyğunlaşdırılması və o cümlədən Ferrari brendinin rəsmi olaraq Azərbaycanda yeni idxalçısının Nazar Group şirkəti olmasını rəsmi olaraq açlıqlanması
2. Yeni modellərin təqdimatı
Bu regionda Ferrari brendini təmsil etmək və artan tələbi qarşılamaq üçün yüksək keyfiyyətdə müştərilərimizə xidmət göstərməkdən qürur duyuruq"
Nazar Group şirkətinin direktoru Azər Cəlilov isə: ”Bilyiniz kimi, Ferrari Bakı 2013-cü ildən etibarən ölkəmizdə fəaliyyət gostərir. Yəni biz bu il artıq 10 illiyimizi qeyd edirik. Sevindirici haldır ki, Ferrari brendinin regionda 74 dileri mövcuddur və onlardan biri də məhz bizik.
Bu tədbir çərçivəsində Ferrari avtomobillərinin ən yeni modelləri - Ferrari Purosangue və Ferrari Roma Spyder təqdim etdilmişdir".
Ferrari Purosangue Maranello-nun ikonik atmosferli V12 mühərriki ilə təchiz edilmiş, “Prancing Horse” ailəsinin ilk dörd qapılı, dörd oturacaqlı modelidir. Mükəmməl innovativ dizaynı ilə Ferrari avtomobil sənayesində yeni standartlar müəyyən edir. Avtomobili idarə etmə zaman performas, ehtiras, güc və zəriflik atmosferi hissiyatı yaradır.
725 at gücünə malik V12 mühərrik ilə təhciz olunan Ferrari Purosangue 0-100km / saat sürətlənməni 3.3 saniyəyə qət edir.
"Ferrari Roma Spider", Ferrari tərəfindən istehsal olunan idman avtomobildir. Bu model, "Roma" adlı 2020-ci il modelinin Spyder (açıq dam) versiyasıdır. Ferrari Roma, müasir və innovativ dizaynı ilə diqqət çəkən bir GT (Grand Turismo) avtomobili olaraq tanınır.
Əyləncəli və dinamik idarəetmə üçün dizayn edilmişdir, sürücülərə yüksək sürət və mükəmməl reaksiya verən performans təklif edir.
Açılan dam dizaynı, sürücülərə əlverişli hava şəraitində idarəetmədən xüsusi zövq almağa şərait yaradır və Roma Spyder sahiblərinin gözəllik, performans və rahatlığı bir arada sınaqdan keçirməyə imkan verir.
612 at gücünə malik V8 mühərrik ilə təhciz olunan Ferrari Roma Spyder 0-100km / saat sürətlənməni 3.4 saniyəyə qət edir.
Ünvan dəyişilməz olaraq qalmaqdadır Üzeyir Hacibəyov 57.