Tam yenilənmiş Mitsubishi L200 artıq Azərbaycanda! - Foto
(®) Aprelin 5-də Fairmont Hotel-də tam yenilənmiş Mitsubisi L200 modelinin təqdimatı keçirilib.
Təqdimatda bildirilib ki, yenilənmiş dizayn və xüsusi "Beast Mode" konsepti ilə təqim olunan Mitsubisi L200, "Beast Mode" konsepti ilə tanıdılır. Bu, avtomobilin güc və sərtlik hissini gücləndirir.
Bu konsept, robust (güclü), audacious (cəsarətli), athletic (atletik) və professional (peşəkar) tərzləri ilə avtomobil sürücülərinin hər cür ərazidə və şəraitdə ideal sürüş rejimini seçməsinə imkan verir.
Avtomobil eksteryerindəki dəyişikiklərə daha təsirli LED işıqlandırma, qabaqcıl radar və sensorlarla inteqrasiya olunmuş dinamik radiator qalxanı, və güclü çərçivəli dizayn daxildir.
Avtomobilin interyer dəyişikliklərinə isə intuitiv naviqasiya və multimedia sistemi, erqonomik oturacaqlar və dəyişkən iç məkan konfiqurasiyaları ilə istifadəçilərin rahatlığına xidmət edir.
Yeni L200, yol hərəkəti təhlükəsizliyində ən yüksək standartları əks etdirən 5-ulduz ASEAN NCAP qiymətləndirməsinə nail olub.
Passiv təhlükəsizlik tədbirləri arasında 7 hava yastığı və RISE (Reinforced Impact Safety Evolution) texnologiyası ilə gücləndirilmiş gövdə yer alır, bu da qəza halında sərnişinlərin zərər görmə riskini minimuma endirir.
Avtomobilin yeni 4N16 mühərriki 150kW güc və 470Nm moment təqdim edir, bu da mərhələli turboşarj sistemi ilə maksimum performans və yaxşı yanacaq sərfiyyatı deməkdir.
Yeni L200, idarə olunma qabiliyyətini və rahatlığını artıran yaxşılaşdırılmış sükan quruluşu ilə fərqlənir.
Hazırda alıcıları daha çox maraqlandıran yanacaq effektivliyi və azalmış istismar xərcləridir ki, bu xüsusiyyətlər yenilənmiş L200 modelində birləşib. Yanacaq effektivliyini maksimum dərəcədə artırmaq üçün yenilənmiş 4N16 mühərriki və aerodinamik dizayn xüsusiyyətləri ilə təchiz olunub.
Yeni L200-ün mühərrik və transmissiya yağları üçün dəyişiklik tələbləri azaldılıb, hava təmizləyici filtrlərinin dəyişdirilməsi müddəti isə uzadılıb.
Yeni və əvvəlki modellərlə müqayisə etsək, L200-ün yenilənmiş Mühərrik Gücü və Performansı - yeni 4N16 dizel mühərriki, 150 kW güc və 470 Nm cəmi moment ilə təchiz olunub ki, bu da əvvəlki modellərin 133 kW və 430 Nm-dən xeyli üstündür. Bu, yüksək yük çəkmə və yokuş yuxarı performans təmin edir.
Yeni L200, daha az dövrə radiusu və yaxşılaşdırılmış sükan mexanizmi ilə manevr etməyi asanlaşdırır ki, bu da şəhər içi sürüş və park etməni asanlaşdırır.
Macəra axtaranlar, Yeni L200, güclü mühərrik seçimi və off-road qabiliyyətləri ilə, sizin üçün idealdır.
Güclü yükləmə və çəkmə qabiliyyəti ilə Yeni L200, ticarət və inşaat işləri ilə məşğul olan müştərilər üçün mükəmməldir. Avtomobil uzun müddətli iş istifadəsi üçün nəzərdə tutularaq, dayanıqlılıq və azaldılmış istismar xərcləri ilə dizayn edilmişdir.
Yenilənmiş mühərrik və səs izolyasiya xüsusiyyətləri ilə Yeni L200, şəhər içi və uzun məsafəli yollarda sürücülər üçün rahat bir sürüş təcrübəsi təqdim edir.
Mitsubishi Motors-un Azərbaycanda rəsmi distribütoru olan Group Motors şirkəti tərəfindən ölkəyə gətirilən yeni L200 modelləri 3 il və ya 100.000 km-lik rəsmi zəmanətlə təmin edilir.
Avtomobillə bağlı daha ətraflı məlumat almaq və test sürüşü üçün əlaqə saxlaya bilərsiniz.