BMW 720 mindən çox avtomobili geri çağırır
Almaniyanın avtomobil istehsalçısı BMW, qısa qapanma təhlüksəi ilə əlaqədar ABŞ-da 720 min 796 avtomobili geri çağırıb.ABŞ Milli Avtomobil Yolları Təhlükəsizliyi İdarəsinin (NHTSA) açıqlamasında, BMW-nin 2012-2018 model avtomobillərini geri çağırdığı bildirilib.
Marja xəbər verir ki, açıqlamada bu avtomobillərdə su nasosunun düzgün bağlanmayan elektrik birləşmə hissəsinin suya məruz qalaraq qısaqapanmaya səbəb ola biləcəyi və qısaqapanmanın yanğın riskini artırdığı bildirilib.
Açıqlamada geri çağırılacaq avtomobillərin sayının 720 min 796 olduğu, dilerlərin su nasosunu və konnektorunu pulsuz yoxlayacaqları, lazım gələrsə dəyişdirəcəkləri bildirilib.
Açıqlamada qeyd edilib ki, oktyabrın 4-dən geri çağırılacaq avtomobil sahiblərinə bildiriş göndərilməsi gözlənilir.
Bu ayın əvvəlində BMW, həddindən artıq qızmaya və ya nadir hallarda yanğına səbəb ola biləcək mühərrik nasazlığına görə ABŞ-da 100 mindən çox avtomobili və keçən həftə Çində isə 1,3 milyondan çox avtomobili geri çağırıb.