Avqustda Neft Fondunun satdığı dolların məbləği məlum oldu - ARTIB
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondu tərəfindən 2017-ci ilin avqust ayı ərzində 292,6 milyon ABŞ dolları məbləğində vəsait satılıb.
Bu barədə Marja-ya Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun İctimaiyyətlə əlaqələr departamentindən daxil olan məlumatda qeyd olunub.
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondu tərəfindən 2017-ci ilin iyul ayı ərzində 253,2 milyon ABŞ dolları məbləğində vəsait satılmışdır.
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondu (ARDNF) tərəfindən valyuta hərraclarında 2017-ci ilin yanvar ayında 285 milyon dollar, fevralda 258,4 milyon dollar, mart ayında 250 milyon dollar, aprel ayında 220,8 milyon dollar, May ayı ərzində isə 300,3 milyon dollar, İyun ayında 373,2 milyon ABŞ dolları, İyulda isə 253,2 milyon ABŞ dolları satılmışdı.
Ümumilikdə, yanvar-avqust ayları ərzində ARDNF valyuta hərraclarında 2 milyard 233,52 milyon dollar satıb.
Qeyd edək ki, 2016-cı ildə ARDNF tərəfindən valyuta hərraclarında 4,9 milyrd dollar satılıb ki, bu da 2015-ci illə müqayisədə 37,5% azdır.