Metronun iki addımlığında yeni yaşayış kompleksi inşa edilir
“Kristal Abşeron” şirkəti bir-bir yaşayış komplekslərini sakinlərə təhvil verməklə bərabər, yeni yaşayış komplekslərinin tikintisinə də başlayır.
Bu günə qədər Bakı,Sumqayıt və Xırdalan şəhərlərində bir neçə yaşayış kompleksini təhvil verən şirkət, “Azadlıq 2” layihəsi üzrə yaşayış binasının tikintisinə başlayıb.
Yeni “Azadlıq 2” layihəsi 2 bloklu 16 mərtəbəli və mansardlı 1 binadan ibarətdir. Neoklassik üslubda fasadı olacaq binanın birinci mərtəbəsi qeyri-yaşayış obyektləri üçün nəzərdə tutulur.
Bu kompleksin inşasında da yüksək keyfiyyətli armaturlardan, kimyəvi qatqısız “B-25” betonundan istifadə olunur. Həmçinin bu kompleksin inşasında və mənzillərin təmirində Alman, İspan, İtalyan və Türk və s. brendlərinin məhsullarından istifadə ediləcəkdir.
“AZADLIQ” METROSUNUN İKİ ADDIMLIĞINDADIR
“Azadlıq 2”yaşayış kompleksinin gələcək sakinləri nəqliyyatdan əziyyət çəkməyəcəklər. Belə ki, “Azadlıq” metrosu bina ilə üzbə-üz ərazidədir. Metronun yaxın olmasından başqa, buradan şəhərin bir çox yerinə avtobus marşrutlarının işləməsi sakinlərin yola az vaxt sərf etməsinə şərait yaradır. Kompleks yaxınlığında bağça, məktəb, supermarketlər və s . iaşə obyektləri mövcuddur.
Yaşayış kompleksinin yerləşdiyi ərazidə asudə vaxtı keçirmək üçün hər şey mövcuddur. Belə ki, inşa edilən binanın həyəti ictimai parka açılır.
Yaşayış kompleksində sakinlərin rahatlığı üçün hər blokda 2 ədəd səssiz İtaliya istehsalı liftlər nəzərdə tutulub. Liftlərdən yeraltı parkinqə birbaşa enmək mümkün olacaqdır.
TAM TƏMİRLİ MƏNZİLİN 1m2 1380 MANATA
“Kristal Abşeron” şirkəti digər layihələrində olduğu kimi, “Azadlıq 2” layihəsində də mənzilləri tam təmirli təhvil verəcəkdir. Bütün mənzil sahiblərinə Daşınmaz Əmlakın Dövlət Reyestrindən Çıxarış (kupça)təqdim ediləcəkdir.
Tam təmirli mənzilləri nağd və ya 2 illik daxili kredit imkanı ilə əldə edə bilərsiniz. Hazırda mənzilin 1 kvadrat metrinin qiyməti 1380 manatdır. Mənzillərin brend məhsullar ilə yüksək keyfiyyətli və zövqlü təmirini nəzərə alsaq, bu qiymət çox münasibdir.